Naše další weby o cestování: Barcelona, Irsko a Dublin, romantická Paříž, nebo také Amsterdam či Britský Londýn

EUROVÍKEND V BERLÍNĚ

Chcete-li se podívat do Berlína formou eurovíkendu, počítejte s cenou začínající na 3000Kč (včetně dopravy), pokud jste odvážnější a zařídíte si vše sami, může ještě něco ušetřit. Základem je doprava do samotného Berlína. Vlak ani letadlo se cenově příliš nevyplatí, takže buď autobusem nebo po vlastní ose autem. Autobus není špatný - za cenu od 950Kč se dostanete až do centra Berlína a cesta trvá cca. 6 hodin. Pokud ale cestujete min. ve třech lidech, vyplatí se Vám jet autem - německé dálnice jsou bez poplatku a jejich síť je velice hustá.

Podrobnosti o ubytování naleznete v sekci ubytování v Berlíně, cena za noc v hostelu se pohybuje v přepočtu od 250Kč. Vhodnou kombinaci cena / vzdálenost do centra nabízejí hostely ve čtvrti Pankow. Velký výběr eurovíkendů naleznet na Eurovíkendy Invia
Book Hostels Online Now

Tato místa při většině dvou-tří denních pobytů doporučujeme navštívit:

Tropical Islands (aquapark)

Chcete zažít atmosféru tropického ostrova, ale nemáte čas nebo peníze se vydat na dvoutýdenní dovolenou? Nebojte, kousek od českých hranic na Vás čeká obrovský aquapark, ve kterém je vše, co má každý tropciký ostrov a ještě něco navíc - užívejte si příjemného tepla po celý rok, křišťálově průzračné vody, spousty vířivek, atrakcí a tobogánů, shlédněte večerní show během romantické večeře u pláže anebo si odpočiňte v relaxačním komplexu a dopřejte si masáž podle Vašeho přání... více informací o Tropical Islands

Postupim

Nedaleké město Postupim je světoznáme zejména díky Postupimské konferenci po druhé světové válce. Postupim je hlavním městem spolkové země Braniborsko a leží na okraji Berlína, takže se sem pohodlně dostanete hromadnou dopravou. Za návštěvu stojí zejména zámek Sanssouci se více než 500 hektary zahrad a také Cecilienhof, kde se konala Postupimská konference.

Nakupování v Berlíně

Pokud chcete v Berlíně nakupovat, rozhodně nesmíte vynechat největší obchodní dům v Evropě - takzvané KáDéWé (Kaufhaus des Westens na Kurfürstendammu) v bývalé západní částí Berlína. Spousty obchodů najdete na celé délce bulváru Kurfürstendammu a pokud by Vám to přecejen nestačilo, podívejte se na Postupimské náměstí (Potsdamer Platz), kde v posledních letech vyrostlo několik mrakodrapů a obchodních center.

Památky v Berlíně

Ostatní zajímavá místa v Berlíně najdete pod odkazy v levém menu Památky - Říšský sněm, Braniborská brána, Alexanderplatz s 368metrů vysokou televizní věží anebo muzeum Pergamon.