Naše další weby o cestování: Barcelona, Irsko a Dublin, romantická Paříž, nebo také Amsterdam či Britský Londýn

JAK DO BERLÍNA...kudy a jak se sem dostat

Autem
Berlín se nachází asi 250km od českých hranic a vzhledem k tomu, že po celé cestě lze jet po dálnici, není problém tam být za dvě hodiny. Auto je vhodný dopravní prostředek, jelikož Berlín je co se rozlohy týká opravdu obrovský (dálniční okruh okolo města je dlouhý 200km) a také doprava např. do tropického ráje (Tropical Islands) je autem nejjednodušší.

Letadlem
Pokud jste z Prahy nebo severu čech, nemá cenu letět do Berlína letadlem, navíc přímé linky nabízí jen ČSA a AirBerlin. Naopak lidem z jihu nebo východu ČR a ze Slovenska se to už vyplatí a z Vídně do Berlína létají např. AirBerlin, Lufthansa nebo Austrian Airlines. Pokud chcete co nejnižší cenu, doporučuji letět s lowcost společností Click4Sky, přes kterou prodává ČSA vždy několik míst na každý svůj let za garantovanou cenu. Německo je nyní jen za 990Kč včetně všech poplatků!

Autobusem
Na cestu autobusem do Berlína si budete muset vyhradit cca. 4-7 hodin, podle toho odkud pojedete - z Prahy sem jezdí hlavně Student Agency (cena za zpáteční jízdenku se pohybuje od 950Kč do 1450Kč) a také Eurolines (nabízejí obousměrnou jízdenku za 1530 - 1700Kč, dále ještě třeba Bohemialines.

Vlakem
Cestovat do Berlína vlakem je třetí možností - cesta zabere asi 4,5 hodiny podle toho kdy vyrážíte a zpáteční jízdenka vlakem stojí běžně kolem 2000Kč), ale České Dráhy mívají akce při kterých se dá sehnat i za necelých 500Kč (€19 za zpáteční vlakovou jízdenku na přímý spoj, který jezdí s vozy rakouské OBB).

Stopem
Stopování je absolutně nejlevnější způsob dopravy, ale někomu se může jevit jako ne moc pohodlný a nebezpečný. Kudy pojedete záleží jen a jen na Vás, jen pozor - v Německu nejsou na dálnici benzínky na každém kilometru, takže se občas může stát, že lehce přejedete nějakou křižovatku :)

Zájezdy
K vybrání zájezdu do Berlína nebo aquaparku Tropical Islans doporučuji použít server ZájezdyInvia - najdete zde asi největší nabídku zájezdů na české a slovenském internetu a vyberete si zájezd, který bude vyhovovat právě Vám.

Eurovíkendy
Veškeré potřebné informace ohledně eurovíkendů v Berlíně naleznete na tomto webu v sekci Eurovíkend. Odkaz je v menu nalevo.